Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krmení pro křečka

Krmení

Webnode

Křeček je všežravý, jeho strava proto obsahuje opravdu mnoho pestrých potravin. Křečci jedí semínka, zrní a oříšky, zeleninu a v malém množství ovoce. Když je vašemu křečkovi 12 měsíců, můžete mu začít dávat malé množství zelí, růžičkové kapusty nebo hlávkového salátu. Občas křeček nepohrdne ani nějakým tím hmyzem (mouční červy, cvrčci).  

Křeček musí mít neustálý přístup k potravě!!!

Základní jídelníček by měl obsahovat např. pšenici, oves, kukuřici, slunečnicová semínka, kousky svatojánského chleba, oříšky, hrách a kousky slisované trávy. Kousky slisované trávy však křečci moc rádi nemají. Potrava nesmí být vlhká a nesmí páchnout zatuchlinou. Křečíkům hodně chutnají listy pampelišky. Košťálová zelenina a citrusové plody nejsou pro stravu vhodné. 

Důležité!

  • krmte každý den ve stejnou dobu
  • ovoce a zeleninu dobře omyjte
  • dávejte křečkovi syrovou, čerstvou zeleninu - nikdy vařenou nebo mraženou
  • dávejte mu pestrý výběr potravy, ale nová jídla mu předkládejte pomalu a postupně
  • křečka krmte 2x denně (ráno a večer), ale vždy jen v malém množství, protože tento malý mlsoun se rád přecpává a mohl by vám umřít!!!

http://bloucek-5.blog.cz/0802/krecik-dzungarsky 

Směs pro křečky - prodává se v chovatelských obchodech. Je zvlášť připravená tak, aby křečci dostali dobře vyváženou stravu ze všech základních složek - zrní, semínek a ořechů.

 DARWIN Happy mix pro morčata a králíky 500g

Zelenina - křeček by měl dostávat jak kořenovou, tak zelenou zeleninu, vždy syrovou (brokolice, mrkev, špenát, petržel, vnější listy a košťál květáku, pampeliškový list)

 

Ovoce - můžete křečka krmit kousky jablka, hrušky, hroznového vína a rajčat, všechno jen v malých množstvích. Ale ovoce se rychle kazí, a když křeček špatné ovoce sní, onemocní. Ověřte si tedy, že ani kousek ovoce nezůstal déle než den nesnědený v kleci.

 

Vitaminové přídavky - abyste si byli jisti, že křeček dostává všechny potřebné vitaminy, můžete v obchodě s chovatelskými potřebami koupit vitaminové kapky pro malá zvířata.

Voda - nikdy nenechejte křečka bez čerstvé pitné vody. V poušti křečci pijí ranní rosu a nacházeji vodu v rostlinách, které ji v sobě hromadí.

 

Dávejte křečkovi denně čerstvou vodu !!!

 

Křečci si občas dají rozinky, slunečnicová semínka a natvrdo vařené vejce. Ale dejte pozor - slunečnicová semínka mohou způsobit kožní problémy (podávejte  pouze v malém množství). Pokud křeček zanechává zbytky potravy, je dobré je každý den sesbírat a dodat čerstvé kousky. Pozor si dejte na lepivé potraviny a na bytové květiny, které mohou být pro křečky jedovaté.

 

Křečíkům nesmíme dávat nic lepivého ani ostrého, protože své lícní torby používají k uchovávání potravy. Například větvičky nebo ovesné vločky by mohly poškodit sliznici a v lícních torbách způsobit infekci. Nikdy nesmí zvíře dostat oplatky, čokoládu, brambůrky apod. Nevhodné jsou také cibule, česnek, syrové fazole, syrové brambory, zelené části mrkve a rajčete, kyselé okurky. Nepředkládáme ani pro křečíky jedovaté rostliny jako např. pryskyřník, jehličnany, vlčí mák, zlatý déšť, ptačí zob, dubové listí, náprstník, rododendron, tulipán, narcis, hyacint a krokus, šťavel, sasanka hajní, sněženka, rulík zlomocný, konvalinka, koniklec, prvosenky, bolehlav, bledule jarní, blatouch, lýkovec


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7449
Měsíc: 131
Den: 4